RECARO - Fotele Samochodowe

F.A.Q.

Czy RECARO posiada sklep firmowy?
Produkty marki RECARO można nabyć w Polsce u naszych oficjalnych partnerów handlowych lub też bezpośrednio w sklepie internetowym RECARO.

 
Na co należy szczególnie zwrócić uwagę kupując fotelik samochodowy dla dziecka?
  • Fotelik samochodowy czy też nosidełko musi być prawidłowo dobrane pod kątem wagi i wielkości dziecka.
  • Fotelik samochodowy powinien być przetestowany i spełniać wymogi normy ECE r 44/04 (na foteliku powinna znajdować się pomarańczowa nalepka z takim oznaczeniem).
  • Przed zakupem fotelika zaleca się przymierzenie go i zamontowanie we własnym samochodzie, w celu sprawdzenia czy na pewno będzie pasował.
  • Dziecko musi czuć się komfortowo w foteliku.
  • Montaż fotelika samochodowego nie może być skomplikowany. Do jego zamontowania powinny wystarczyć pasy samochodowe i/lub baza isofix.
  • Należy zwrócić uwagę czy fotelik został przetestowany przez renomowane i niezależne instytuty, takie jak np.: ADAC czy DEKRA.
  • Istotną kwestią jest przystępnie napisana instrukcja obsługi.
  • Należy pamiętać, że fotelik samochodowy powinien być używany zawsze – bezpieczeństwo twojego dziecka to priorytet. Fotelik zapobiega potencjalnym obrażeniom w razie wypadku oraz wspomaga prawidłową posturę dziecka w trakcie podróży.

 
Które miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejsze dla dziecka?
Z reguły są to tylne siedzenia, najlepiej w środku. Dlaczego? Dziecko znajduje się wtedy w najbardziej odległym miejscu od potencjalnych kolizji i stref zgniotu. Drugim rekomendowanym miejscem jest tylne siedzenie z prawej strony (w prawostronnym ruchu ulicznym), gdyż wtedy dziecko wysiada po bezpieczniejszej stronie drogi.
Należy również pamiętać, że przy przewożeniu dziecka na przednim fotelu tyłem do kierunku jazdy należy wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera.

Zwróć uwagę!
Wiele samochodów posiada jedynie 2-punktowy pas bezpieczeństwa w środku na tylnej kanapie. Fotelików RECARO nie należy mocować za pomocą takich pasów.
W nowszych autach mocowania isofix występują jedynie na zewnętrznych siedzeniach tylnej kanapy. W niektórych samochodach można spotkać je również na środku.

 
Jak długo obowiązuje gwarancja na foteliki RECARO?
Gwarancja na foteliki RECARO wynosi 2 lata. Klienci, którzy zakupią fotelik RECARO u naszych partnerów handlowych i zarejestrują się w programie 3 rok gwarancji, uzyskają dodatkowy rok gwarancji.
 
Czy można przewozić dzieci w fotelikach używanych?
Nie zalecamy użytkowania fotelików z drugiej ręki. Po pierwsze nie znamy historii tego fotelika i nie wiemy, czy nie brał on udziału w jakimś wypadku. Tym samym nie mamy gwarancji, że taki fotelik zapewni bezpieczeństwo naszemu dziecku.

 
Co należy mieć na uwadze w kontekście montażu fotelika gdy samochód jest wyposażony w poduszki powietrzne?
Wszelkie ostrzeżenia umieszczone na foteliku i w samochodzie oraz wszystkie zalecenia zawarte zarówno w instrukcji obsługi fotelika jak i samochodu muszą być bezwzględnie przestrzegane.
 
Boczne poduszki powietrzne a fotelik samochodowy – jak postępować?
W przeciwieństwie do poduszki powietrznej pasażera (która musi być dezaktywowana gdy przewozimy na przednim siedzeniu fotelik z grupy 0/0+), boczne poduszki są bardziej płaskie i raczej nie wchodzą w kontakt z fotelikiem. Tym samym możemy stwierdzić, że boczne poduszki powietrzne nie zagrażają bezpieczeństwu dziecka, gdy znajduje się ono w poprawnie zamontowanym foteliku.
 
Czy są dostępne części zamienne do starszych modeli fotelików?
Wszelkie zapytania dotyczące zakupu części zamiennych prosimy kierować do naszych partnerów handlowych lub bezpośrednio do nas na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
Czy tapicerka fotelika może zostać wymieniona?
Mimo, iż tapicerki naszych fotelików wykonane są z najwyższej jakości materiałów, to oddziaływanie słońca, kurzu lub innych zabrudzeń może niekorzystnie wpływać na tapicerkę. Zamienną tapicerkę można nabyć u naszego partnera handlowego lub w sklepie internetowym RECARO Polska. Występują one jedynie w kolorze black lub shadow.
 
Czy tapicerkę fotelika można prać?
Wszystkie tapicerki fotelików RECARO można uprać ręcznie lub w pralce w temperaturze maksymalnej 30°c. Przed upraniem należy dokładnie przeczytać instrukcje umieszczone na tapicerce. Podczas prania należy ustawić wolne wirowanie. Tapicerki nie wolno suszyć w suszarce bębnowej.
 
Pas bezpieczeństwa w moim aucie jest za krótki, aby prawidłowo zamontować foteli. Co należy zrobić w takiej sytuacji?
Jeśli pasy w państwa samochodzie są za krótkie, zalecamy kontakt z producentem auta lub z najbliższym serwisem. Jeśli problem dotyczy długości pasa bezpieczeństwa pasażera, należy sprawdzić czy fotel jest maksymalnie odsunięty. Oprócz tego istotne jest aby dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących obecności poduszek powietrznych. Przed zakupem fotelika radzimy przymierzyć go i sprawdzić czy pasuje do naszego auta.
 
Pas uciska moje dziecko. Czy powinienem wymienić fotelik na model z następnej grupy wagowej?
W okresie zimowym, gdy ubranka dzieci są dość grube, pasy mogą okazać się za krótkie, aby wygodnie zapiąć malucha. Dziecko powinno być ubrane w taki sposób, aby możliwe było prawidłowe zapięcie pasów.  Zmianę na fotelik z wyższej grupy wagowej  zaleca się tylko wówczas, gdy dziecko osiągnie wymaganą wagę.