RECARO - Fotele Samochodowe
Foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy - Informacje

Fotelik samochodowy od lat należy do obowiązkowego wyposażenia samochodu, w którym przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Oczywiście to niejedyny powód, aby będąc rodzicem, zainwestować w fotelik. Przewożąc pociechy w odpowiednich warunkach, zapewnia się komfort i bezpieczeństwo zarówno podczas codziennego użytkowania na drodze z domu do szkoły czy przedszkola, ale także na dłuższych trasach. Ogromny wybór na rynku sprawia, że nie jest łatwo dokonać odpowiedniego zakupu. Warto więc przybliżyć kilka najistotniejszych cech, które zagwarantują, że fotelik do samochodu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu oraz zapewni więcej niż podstawową ochronę podczas kolizji bądź wypadku.

 

Najważniejsze parametry

 

Przy wyborze pierwszym kryterium jest wiek (masa dziecka). I tak w gamie Recaro można znaleźć modele 0-13 kg, 9-18 kg, 15-36 kg oraz nowość, czyli najbardziej uniwersalne foteliki pozwalające przewozić dzieci o masie 9-36 kg. Kolejnym elementem, jaki należy uwzględnić, jest dostępność mocowania Isofix – standard, którzy docenią zwłaszcza osoby często demontujące fotelik samochodowy. Ergonomia – liczy się zarówno wygoda małego pasażera oraz łatwość mocowania czy transportu – niska masa przy zachowaniu odpowiedniej sztywności to ważny parametr. Jakość – zwłaszcza foteliki użytkowane codziennie muszą gwarantować najwyższą jakość wykonania konstrukcji oraz tapicerki. Czteroletnia gwarancja Recaro to świadectwo, że trwałość również jest atutem niemieckiej marki. Bezpieczeństwo – najbardziej istotny element przy wyborze fotelika – liczą się nie tylko certyfikaty pozwalające na sprzedaż w krajach Unii Europejskiej, ale także wysokie noty w niezależnych testach przeprowadzanych przez takie instytucje, jak: ADAC. DEKRA, OAMTC czy Stiftung Warentest. Foteliki Recaro od lat zajmują najwyższe pozycje w testach, co jest najlepszą rekomendacją dla rodziców. Info można znaleźć na naszej stronie oraz na stronach wspominanych instytutów.

 

Porównanie i montaż

 

Wybierając fotelik samochodowy z szerokiej gamy Recaro, warto zapoznać się ze specyfikacją preferowanych modeli. Ma to szczególne znaczenie w przypadku posiadania samochodu o niewielkich wymiarach lub kiedy istnieje konieczność montażu dwóch lub trzech fotelików w rzędzie. Szczegółowe wymiary dostępne w opisach pozwalają na wybrać pasujący model. Montując fotelik, należy także przestrzegać zaleceń producenta auta – dotyczy to zwłaszcza przedniego siedzenia i pojazdów wyposażonych w czołowe i boczne poduszki powietrzne. Info można znaleźć w instrukcji obsługi auta.

 

Bez względu na wybrany model fotelika Recaro, rodzice zapewniają swoim pociechom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pozostałe parametry - takie jak jakość wykonania, ergonomia, nowoczesne wzornictwo, szeroka gama kolorystyczna czy łatwość montażu - są mniej istotne. Choć także należy o nich pamiętać, wybierając fotelik do samochodu.